Gépi- és kézi vakolóanyagok
Vakolóanyagok típusai: Hogyan válasszunk?
A falazatok védelmére és a felületkiegyenlítésre szolgálnak alapvetően a különböző típusú vakolatok, melyek homogén és légtömör felülete lehetővé teszi a hőszigetelő képesség javítását, optimális kialakítását, a mechanikai behatásokkal szembeni ellenálló képesség, valamint vízzel és faggyal szembeni ellenálló képesség kialakítását, továbbá időtállóvá és esztétikussá teszi a falszerkezeteket.
A mai modern és minőségi vakolóanyagok széles kínálata várja a felhasználókat, azonban minden felhasználási terület egyedi igényekkel rendelkezik, melynek következtében számos választási szempontunk lehet:
- A felhasználás helye, például külső homlokzat vagy lábazat, beltéri helyiségek, párás környezeti adottságok
- Az alapfelület típusa, például beton, tégla vagy festett falazat
- Végső felületi kialakítás, például festett falfelület, hideg vagy meleg burkolat
- Egyéb funkcionális szempontok, például hővezető képesség, kivitelezési technológia
Minőségi kül- és beltéri vakolatokért tekintse meg weboldalunk széles termékkínálatát, valamint bővebb tájékoztatásért keressen minket bizalommal elérhetőségeinken és mindenben készséggel állunk rendelkezésére, hogy otthona olyan lehessen, amilyet elképzelt!
Penészesedés ellen lélegző vakolatok
A penészesedés egy mindenkit érintő probléma, otthonunkban legfőképpen a fürdőszobát és a konyhát szeretik a penészgombák. Nagyon gyorsan szaporodnak, és óriási egészségkárosító hatásaik is vannak, ezért érdemes megelőzni a penész kialakulását, melyre kiváló megoldást nyújt a lélegző vakolat.
A lélegző vakolatok és falfestékek összehangolva igen eredményes hatást érhetnek el, hiszen nem engedik letelepedni a penészt, bár jó tudni, hogy a tökéletes védelemhez ajánlatos megfelelő nyílászárókat vagy szellőzőrendszert beépíteni.
A vakolat alapvetően a falak kiegyenlítésére és a falak védelmére szolgál. A lélegző vakolat nem csak ebben jeleskedik, hanem teljesen szárazon tartja a falakat, és kiszellőzteti őket, az átnedvesedett falakat pedig kiszárítja.
A lélegző vakolatot alkalmazhatjuk belső és külső falfelületekre is, azonban fontos, hogy alapos munkát végezzünk, hiszen egy kis hiba is képes megakadályozni, hogy a vakolat tökéletesen funkcionáljon.
Válassza ki az otthonának megfelelő vakolóanyagot, és tegye fel kérdéseit munkatársainknak!
Felújítás és a lélegző vakolat előnyei
Minden otthonban eljön az a pillanat, amikor időszerűvé válik egy újrafestés vagy éppen vakolás. Ennek oka lehet a fal elhasználódása vagy rosszabb esetben annak penészesedése, salétromosodása.
Ezúttal döntsön okosan és használjon a felújítás alkalmával olyan innovatív anyagokat, mint amilyen a lélegző vakolat. Nedvesedő fal esetében a munkafolyamat első lépése a megújítani kívánt vakolatrész leverése. Fontos pontosan kijelölni azt a magasságot, ameddig el kell távolítani a vakolatot. A nedvesség határ fölött 50-70 cm-t ajánlott ráhagyni. A lélegző vakolat felvitelekor figyeljünk arra, hogy ne foltszerűen használjuk, hanem mindig sík részeket vakoljunk.
A lélegző vakolat használatával végleg megszabadulhatunk a nedvességtől és vele együtt a salétromtól, penésztől, hiszen a lélegző pórusok segítenek meggátolni a gombaképződést, mindemellett az időjárási tényezőkkel szemben is védelmet nyújtanak.
A lélegző vakolattal Ön is eredményesen óvhatja háza értékét! Tegye próbára, és válasszon termékeink közül!
Baumit, Jub, Weber, Sakret, Rigips, Isonil, Lasselsberger-Knauf